Basketbolisti pārsteidz gan sevi, gan skatītājus

Otrdiena, 05. febr., 2002 Andra Valkīra

Previous Next

Sestdien un svētdien ģimnāzijā notika Latvijas Jaunatnes basketbola līgas sacensības, kur Saldus puiši sacentās ar cēsiniekiem un valmieriešiem.

Sensacionālu pārsteigumu sestdien sagādāja A grupas komanda, kas ar 6 punktu pārsvaru uzvarēja cēsiniekus, kuriem izbraukumā bija zaudējuši vairākus desmitus punktu. Uz šādu spēles iznākumu nebija cerējuši ne paši spēlētāji, ne treneri, ne skatītāji. Basketbolistiem tas bijis tāds pārdzīvojums, ka naktī uz svētdienu pat nevarējuši aizmigt.

Spoži spēle vedās arī Gintam Albīnam, kurš ir centra spēlētājs B2 grupas komandā. Cīņā ar cēsiniekiem viņš savai komandai guva 26 punktus. Gints teica, ka šī bijusi viņa labākā spēle šajā sezonā.

Gints mācās Zirņu pamatskolas 8. klasē. Saldus komandā basketbolu viņš spēlē jau piekto gadu un ir 1,95 m garš.

"Mūsu skolā meklēja Saldus komandām garus puišus. Mani paņēma. Sākumā vajadzēja pierast jaunā kolektīvā, bet izcīnīju savu vietu un tagad jūtos labi. Treniņi notiek divas reizes nedēļā.

Vērtēju, ka šajā sezonā spēlējam labāk. Esam izauguši lielāki, kļuvuši fiziski stiprāki. Mēs jau daudz varam izdarīt, ja gribam. Bet kādreiz spēle vienkārši neiet."

Pret valmieriešiem tu spēlēji gan B2, gan B1 grupas komandās? Vai nav grūti?

"Jāpierod pie visa. Grūti nav. Jo vairāk spēlē, jo labāk. Ja esi spēlējis pret stiprāku komandu, tad ar nedaudz vājākiem būs daudz vieglāk tikt galā.

Man labi padodas spēlēt arī futbolu, patīk arī vieglatlētika. Bet basketbolā esmu pieradis pie savas komandas."

Kur, laukumā spēlējot, tu komandai esi visnoderīgākais?

"Man patīk spēlēt zem groziem. Tur ir jācīnās. Patīk arī nobloķēt pretinieku mestās bumbas. Spēle pret cēsiniekiem man paliks ilgi atmiņā, jo pirmo reizi piecos gados es ieliku trijnieku. Soda metienos mana precizitāte ir apmēram 50 procenti."

Kādas ir tavas komandas stiprās un vājās puses?

"Mēs labi saprotamies, tāpēc arī spēle iet labi. Tas basketbolā ir svarīgi. Mīnusi parādās tad, kad es laukumā sāku nervozēt. Ja kāds vēl man uzbļauj, tas man nepatīk. Vajag savaldīties. Piecas piezīmes es nopelnu reti. Visgrūtāk spēlēt ir ar valteriem, krištopaniem, kur ir viens garais, ar kuru netieku galā, un liepājniekiem.

Domāju, ka sezonas izskaņā mūsu komanda varētu pretendēt uz 2. vietu Latvijā."

Tu no darba un lielas fiziskas slodzes nebaidies?

"Nē, bet esmu ievērojis, ka nav daudz cilvēku, kas gribētu trenēties un nopietni nodarboties ar sportu. Bet, cik esam, tik esam.

Lauku skolās tomēr nav tā kā pilsētā, kur daudzi domā tikai kā ludi palaist. Laukos pat pirmklasnieki fizkultūras stundās cenšas, un neviens nedomā, kā no tām izvairīties. Zirņos bērni ir pieraduši strādāt. Arī mani nebaida grūti darbi, tikai nepatīk tādi, kur var sastaipīties."

REZULTĀTI

"Saldus" - "Cēsis". C2 gr. 81:47 (Bušmanis - 17, Šukevičs - 14, Deklavs - 12, Balandīns - 12), C1 gr. 58:60 (Sakne - 17, Zalkovskis - 15, M. Janševskis - 14), B2 gr. 85:61 (Albīns - 26 (1)), B1 gr. 41:101 (Pabērzs - 15, Krūskops - 12 (1)), A gr. 70:64 (Patmalnieks - 22, Vējš - 13, Plāciņš - 12, Kalniņš - 10).

"Saldus" - "Valmiera/Rūjiena". C2 gr. 51:74 (Balandīns - 16, Šukevičs - 11), C1 gr. 78:61 (M. Janševskis - 25, Zalkovskis - 17, Sakne - 14 (1), Bokums - 12), B2 gr. 82:60 (Albīns - 26, Volfmanis - 20, Paulovs - 11), B1 gr. 77:112 (Volfmanis - 22, Albīns - 20, Krūskops - 14), A gr. 68:95 (Plāciņš - 18, Kalniņš - 14 (2), Līcītis - 12, Elstiņš - 10 (3)).

Citi raksti sadaļā: Sports

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes

Mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai nodrošinātu un uzlabotu tīmekļa vietnes darbību, sniegtu vietnes apmeklētājiem pielāgotu informāciju par mūsu produktiem un pakalpojumiem, analizētu vietnes apmeklējumu. Lietotājam jebkurā brīdī ir iespēja piekrist, atteikties vai mainīt savu piekrišanu. Vairāk informācijas par izmantotajām sīkdatnēm skatīt sīkdatņu izmantošanas noteikumos.

Lasīt vairāk