Saldum atkal Latvijas čempione karatē

Ceturtdiena, 07. febr., 2002 Andra Valkīra

Latvijas karatē čempionātā, kurā piedalās sportisti no 14 gadu vecuma, kumitē 1. vietu izcīnīja Tatjana Raka un kļuva par valsts čempioni.

Saldus karatē un kaujas cīņu kluba meitenes jau otro gadu ļoti veiksmīgi startē dažādās valsts mēroga sacensībās. Pagājušajā gadā par Latvijas čempioni kļuva Kristīne Ciematniece. Šogad viņu apsteidza Tatjana Raka.

Latvijas čempionātā drīkst piedalīties tikai tie, kas 2001. gadā valsts sacensībās ieguvuši godalgotas vietas. Tātad čempionātā cīnījās tikai paši labākie karatekas. Šogad to bija apmēram 120. Sacensības notika visos karatē stilos - šotokan, šitarjū, vadarjū, godzorjū. Kumitē starp šiem stiliem atšķirības manīt nevar, bet, izpildot katas, uzreiz pamanāmas atšķirības tehnikā, stājā un kustībās.

Kristīne Ciematniece un Tatjana Raka katās startēja 14 - 17 g. vec. grupā 4kju (sākot no brūnās jostas un augstāk). Par 3. vietu abām meitenēm nācās cīnīties vienai ar otru. Pasaules čempione piecpadsmitgadīgā Kristīne Ciematniece šoreiz pieļāva kļūdas un zaudēja pieredzējušākajai kluba biedrenei Tatjanai.

"Kumitē 16 - 17 gadu vecuma grupā svarā līdz 53 kg Tatjana startēja lieliski, jo ļoti nopietni trenējas un ir sasniegusi teicamu kāju darbību. Ar roku kustībām Taņa novērš pretinieču uzmanību, kam seko zibenīga kustība ar kājām. Viņa bija perfekta un nedeva pretiniecēm ne mazāko iespēju gūt punktus. Atstāja viņas sausā," stāsta treneris Arturs Solomaho. Tatjana šajā kategorijā kļuva par Latvijas čempioni.

Puišiem kategorijā no 14 līdz 15 gadu vecumam startēja Atis Kaunesis, kurš pirmajā cīņā guva uzvaru, bet nākamajā sekoja neveiksmīgs kritiens, un Atis zaudēja. Kategorijā no 16 līdz 17 gadu vecumam svarā līdz 70 kg neveiksmīgs starts bija Jānim Rubīnam.

Kārtējo reizi Saldus karatē kluba meitenes pierādīja savu prasmi šajā sporta veidā.

Citi raksti sadaļā: Sports