Sieviešu futbols iet plašumā

Sestdiena, 02. marts., 2002 Andra Valkīra

Ziemas čempionātā futbolā sievietēm open klasē "Saldus FK/Lutriņi" pēc divām kārtām ir tikai uzvaras.

Open klasē spēlē 7 komandas. Mūsu rajonā sieviešu futbolam pavasarī būs tikai divi gadi, bet Daugavpilī sievietes ar šo sporta veidu nodarbojas jau sen. Tāpēc open klasē mūsu komandai, kurā ir tikai dažas studentes, bet pārējās meitenes mācās vispārizglītojošajās skolās, jācīnās arī ar divreiz vecākām un pieredzējušākām sportistēm. Tomēr tas mūsējām nebija šķērslis uzvarēt Daugavpils "STAATUS" ar 5:1.

2. kārtas sacensībās Druvā "Saldus FK/ Lutriņi" ar 6:2 uzvarēja arī "Daugavgrīvas" meitenes. Rezultatīvākās mūsu komandā bija L. Baltzaķe (5), I. Ošeniece (2), E. Arājuma (2), L. Heinacka (2).

Saldeniecēm tagad 4 spēlēs ir 4 uzvaras. Tikpat uzvaru ir viņu lielākajām konkurentēm "Cerība - 46. vsk. -1", kas ir Latvijas izlases bāzes komanda, bet vārtu attiecība viņām ir labāka. Tātad mūsējās pagaidām ir 2. vietā. Trešās kārtas sacensības notiks 9. martā Daugavpilī. Bet 10. martā meitenes piedalīsies starptautiskā turnīrā Pērnavā.

Latvijas Futbola federācijas jaunatnes daļas speciālists Vilnis Kļaviņš vērtē: "Saldus rajona futbolistēm ir labas iespējas trenēties. Pirmkārt, daudzām meitenēm ir dabas dots talants spēlēt futbolu, bet jums ir arī bāzes, kur trenēties, - Saldū, Druvā, Lutriņos, Zirņos - tātad četras sporta zāles. Federācijā visi ir ļoti apmierināti ar trenera Agra Bandoļa darbu. Viņš ir izaudzinājis izlases kandidātes. Nesen komanda izjuka Liepājā, un Agris uzaicināja divas labākās spēlētājas savā komandā. Treneris domā ne tikai par savas komandas nākotni, bet arī par valsts izlases nākotni.

Saldenieces Latvijas izlasē ir iekļāvušās labi. Jaunākās grupas komandā arī ir vairākas ļoti labas spēlētājas, kuras ar laiku varētu papildināt valsts izlasi.

Paldies Bandolim, ka viņš noorganizēja Ziemassvētku turnīru sieviešu futbolā un gatavojas vasarā Saldū sarīkot starptautisku turnīru."

Vasarā Latvijas čempionātā futbolā sievietes open klasē spēlēs lielo futbolu 11:11. Tas tāpēc, ka Latvijas izlase ir pieteikusies 2003. gadā startēt Eiropas čempionātā. Jaunākās grupas meitenes turpinās spēlēt mazo futbolu.

Augustā Saldū ieplānots starptautisks turnīrs futbolā gan meitenēm, gan zēniem. Vācieši, poļi, lietuvieši, igauņi jau piekrituši tajā piedalīties.

"Pēc Jāņiem Latvijas izlase piedalīsies Baltijas kausa izcīņā Lietuvā. Tur būs komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Pirmajā Baltijas kausa izcīņā 1999. gadā uzvarēja latvietes, 2000. gadā - lietuvietes, pagājušajā gadā - igaunietes. Šogad centīsimies kausu atgūt savā īpašumā," pārliecināts V. Kļaviņš. "Augstākais attīstības līmenis sieviešu futbolā ir Latvijā, bet naudas līdzekļi šajā sporta veidā vairāk tiek ieguldīti Lietuvā un Igaunijā."

Citi raksti sadaļā: Sports

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes

Mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai nodrošinātu un uzlabotu tīmekļa vietnes darbību, sniegtu vietnes apmeklētājiem pielāgotu informāciju par mūsu produktiem un pakalpojumiem, analizētu vietnes apmeklējumu. Lietotājam jebkurā brīdī ir iespēja piekrist, atteikties vai mainīt savu piekrišanu. Vairāk informācijas par izmantotajām sīkdatnēm skatīt sīkdatņu izmantošanas noteikumos.

Lasīt vairāk