Ik dienas - tūkstošiem vēstuļu
Gada nogale pastniekiem allaž bijis smagākais darba cēliens - gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Tomēr, apgalvo "Saldus pasta" direktore Gunta Bērziņa, nesot prieku citiem, arī pašiem pastniekiem rodoties labs noskaņojums.
Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, vēstuļu rakstīšanas tradīcija atjaunojas: piemēram, šīgada oktobrī rajona iedzīvotāji nosūtījuši par 7000 vēstuļu vairāk nekā pagājušā gada oktobrī, novembrī - par 1000 vairāk. Decembris - apsveikumu sūtīšanas laiks, protams, ir visdāsnākais, kad sūtījumu ir 3 - 4 reizes vairāk nekā pārējos mēnešos. G. Bērziņa prognozē, ka no mūsu rajona nosūtīto vēstuļu skaits varētu tuvoties pat 70 tūkstošiem. Nav grūti aprēķināt, cik aplokšņu ik dienas jāizšķiro pasta apmaiņas iecirkņa darbiniekiem. Pastu no Rīgas tagad piegādā ar pamatīgiem furgoniem, jo daudzi cilvēki apjautuši, cik ērti un vienkārši var iepirkties, pasūtot preces (arī Ziemassvētku dāvanas) pēc katalogiem. Pasta darbinieki ievērojuši, ka dažam šāda iepirkšanās pat kļuvusi par aizraušanos.
Pirmssvētku dienās pasta darbinieki īpaši uzmana pastkastes, jo tās pildās ļoti ātri. Gan pilsētā, gan laukos tās tiek tukšotas vairākas reizes dienā, bet pie "Saldus pasta" ēkas - pat ik stundu. Arī cilvēki mēdz piezvanīt uz pastu un pateikt - pastkaste ir pilna, atbrauciet, iztukšojiet.
"Protams, ir attīstījušies daudz modernāki sakaru līdzekļi - elektroniskais pasts, īsziņu sūtīšana pa mobilo tālruni, bet Ziemassvētkos vēstule - ar apsveikuma kartiņu, ar laba vēlējumiem un dzeju - ir neaizstājama. Šajā reizē ir vajadzīgs šis krāsainais prieks," saka pasta direktore. Arī uz viņas galda mazpamazām krājas apsveikumu kartītes gan no kolēģiem, gan sadarbības partneriem. G. Bērziņa saka - līdz gada beigām galds parasti kļūst par mazu, bet pasta darbinieki nāk un lasa apsveikumus, un priecājas par tiem.
Citi raksti sadaļā: Ziņas
- STOP Kredīts pret krāpniekiem un paškontroles trūkumu 05.06.2026
- Isuma 05.06.2026
- Iepirkumu sistēmā vajadzīga steidzama revīzija 05.06.2026
- Par vardarbību ne vienmēr ziņo policijai 02.06.2026
- Palīdz regulēt satiksmi pēc negadījumiem 02.06.2026
- Ministru kabinets nokomplektēts 02.06.2026
- Izlaidums nacionālās televīzijas akadēmijā 02.06.2026
- Īsumā 02.06.2026
- Darbi pie kultūras nama nav pretrunā likumam 02.06.2026
- Apskats 02.06.2026
- Startē ugunsdzēsības sporta sacensībās 29.05.2026
- Saldenieki brauks uz klašu čempionātu 29.05.2026
- Sāk kultūras nama demontāžu 29.05.2026
- No 1. jūlija par lētām precēm būs jāpiemaksā nodoklis 29.05.2026
- Īsumā 29.05.2026
- Modernizē dialīzes kabinetu 29.05.2026
- Būs civilās aizsardzības mācības 29.05.2026
- Būs atbalsts vēsturisko kūdras ieguves vietu sakārtošanai 29.05.2026
- Ar lāzera staru traumē aci 29.05.2026
- VUGD ziņas 26.05.2026
- Starmešu gaismā — rapsis 26.05.2026
- Ražo sev elektrību ar valsts atbalstu 26.05.2026
- Dienā pirms Muzeju nakts — pie govīm un teliņiem 26.05.2026
- Apskats 26.05.2026
- Aizmieg uz kāpnēm un ceļmalā 26.05.2026
- Pļavās un ziedošos kokos čum bites 22.05.2026
- “Nepatiesa ir ziņa, ka viņa izslēgta no čata grupas.” 22.05.2026
- Murgs vieniem beidzies, citiem — sācies 22.05.2026
- Īsumā 22.05.2026
- Atbrauks kristīgi sportisti no Eiropas 22.05.2026
