Meklē iespējas februārī atvērt peldbaseinu
Saldus tehnikuma direktors OJĀRS GAROZA uzskata: ja būs atbalsts no Saldus domes un uzņēmumiem, tad peldbaseins varētu tikt atvērts februārī.
Sarunas par peldbaseina nākotni un iespējām tajā peldēt sākās jau vasarā. Toreiz Saldus domes priekšsēdētājs Aidis Herings Sporta pārvaldē mēģināja rast finansējumu baseina sakārtošanai un siltināšanai. Saldū ieradās tās vadītājs Einārs Fogelis.
"Herings iekustināja šo lietu, taču no Fogeļa solītajiem 10 tūkstošiem latu, kuri vēlāk saruka līdz 5, līdz šim vēl neesam saņēmuši necik," stāsta Ojārs Garoza.
Daudz palīdzējusi firma "AZ - Inter"
Pirmais, kas bija jāizdara, - baseina dienvidu pusē jānomaina septiņi logi, kuru platība ir 157 m2. Tas ir izdarīts un izmaksāja apmēram 6 tūkst. Ls.
"Mums ļoti palīdzēja firma "AZ - Inter" un tās vadītājs Zigmunds Birzītis. Par šo darbu viņi vēl nav saņēmuši ne santīma. "AZ - Inter" apsolīja arī saremontēt un nokrāsot sienu, kurā ir logi. Viņi mums iedos arī 2 tonnas krāsas, ar ko nokrāsot pārējās baseina sienas. To izdarīs tehnikuma audzēkņi. Ja jau tik daudz ir izdarīts, tad jāmēģina baseinu atvērt apmeklētājiem, jo siltums tagad tērēsies mazāk," pārliecināts tehnikuma direktors.
Lai piepildītu abus baseinus, vajadzīgas apmēram 1000 tonnas ūdens. Mēnesī par ūdeni un kanalizāciju jāmaksā iespaidīga summa. Ar iekasēto naudu par biļetēm pietiek apmēram pusei siltuma izmaksu mēnesī. Iepriekšējos gados par siltumu baseinā maksāts no 3 līdz 4 tūkst. Ls.
"Esmu runājis ar "Saldus siltuma" vadītāju Leonu Žutautu par iespējām dabūt atlaidi siltuma maksām baseinā. Par ūdens un kanalizācijas tarifu samazināšanu pārrunāju ar KUK direktoru Jāni Blūmu, bet ar "Latvenergo" vadītāju Ojāru Ābelnieku - par iespējām samazināt maksu par elektroenerģijas pakalpojumiem. Informēju arī Saldus domi, jo nepieciešams arī viņu atbalsts, visi šie uzņēmumi pieder pašvaldībai.
Bet noteikti vajadzīga palīdzība arī no uzņēmējiem. Aicinu firmu vadītājus īrēt saviem darbiniekiem baseinā celiņus. Tas izmaksātu 60 latus mēnesī un peldēt varētu vienu reizi nedēļā 45 minūtes. Visus, kam tas interesē, aicinu zvanīt man pa telefonu 9284505.
Varbūt kādai būvfirmai vēl ir iespējas mums palīdzēt ar flīzēm, cementu, krāsām... Būsim ļoti pateicīgi. Ar kopīgiem spēkiem ceram baseinu atvērt februārī."
Tātad ir cerība, ka šoziem baseins tomēr darbosies. O. Garoza atcerējās, ka padomju laikā tas bijis atvērts 11 mēnešus gadā. To slēdza tikai augustā, kad notika remontdarbi.
Ierosina sporta kompleksu pārņemt pašvaldībai
Visiem zināms, ka tehnikums viens baseinu uzturēt nevar. Mācību iestādei, kura ir Zemkopības ministrijas pakļautībā, neesot arī nekādu iespēju piesaistīt investīcijas un iekļauties kādā privātā uzņēmumā. Tāpēc O. Garoza uzskata, ka Saldū jādibina Olimpiskais centrs un tehnikuma sporta komplekss jānodod Saldus domei.
Viņš pārliecināts: "Tehnikums, kā valsts iestāde, nevar iekļauties Olimpiskajā centrā, bet līgumā būtu jāparedz noteikumi, lai audzēkņi varētu turpināt tur nodarboties ar sportu. Somi mums uzdāvināja ļoti labu aprīkojumu trenažieru zālei, kura ir iekārtota. Tajā trenējas jaunieši, kuri mācās par ugunsdzēsējiem. Mums ir ļoti svarīgi, lai viņi baseinā varētu arī iemācīties peldēt, kas būs nepieciešams, strādājot glābšanas darbos. Šobrīd regulāri izmantojam arī abas sporta zāles.
Sporta kompleksa nākotne ir ļoti nopietns jautājums. Visapkārt Latvijā tiek celtas jaunas sporta halles, kur investē arī valsts. Domāju, ka Saldus domei būtu iespējams panākt valsts atbalstu arī šim kompleksam, ja tas būtu pašvaldības pārziņā. Tad arī varētu sākt veidot Olimpisko centru. Mums jau ļoti daudz kas ir - 3 sporta zāles, 2 baseini, blakus viesnīca un ēdnīca. Ir ideja vēl uzbūvēt mākslīgā ledus halli. Iedomājieties, kas tas būtu par kompleksu! Citur tādu var tikai pameklēt.
Jārēķinās ar lielām izmaksām
1999. gadā tika izstrādāts projekts sporta kompleksa ēkas siltināšanai un siltumenerģijas izmaksu samazināšanai. Tajā paredzēts nomainīt logus, jumtu, siltināt sienas. Ir variants par alternatīvas katlu mājas izmantošanu. Tikai, lai nomainītu jumtu, kas ir 3000 kvadrātmetrus liels, nepieciešami 42 tūkstoši latu. Sienu siltināšanai baseinā vajadzīgi 23 tūkstoši. Summas ir lielas, bet dzirdēju, ka Skrundas vidusskolai sporta kompleksa sakārtošanai un siltināšanai investīcijās iedoti 210 tūkstoši latu."
Jācer, ka februārī tehnikuma baseinā varēs peldēt. Lielu interesi par to izrāda Saldus sporta skolas dažādu sporta veidu treneri, kuri labprāt kādu nodarbību nedēļā novadītu arī baseinā.
Citi raksti sadaļā: Ziņas
- STOP Kredīts pret krāpniekiem un paškontroles trūkumu 05.06.2026
- Isuma 05.06.2026
- Iepirkumu sistēmā vajadzīga steidzama revīzija 05.06.2026
- Par vardarbību ne vienmēr ziņo policijai 02.06.2026
- Palīdz regulēt satiksmi pēc negadījumiem 02.06.2026
- Ministru kabinets nokomplektēts 02.06.2026
- Izlaidums nacionālās televīzijas akadēmijā 02.06.2026
- Īsumā 02.06.2026
- Darbi pie kultūras nama nav pretrunā likumam 02.06.2026
- Apskats 02.06.2026
- Startē ugunsdzēsības sporta sacensībās 29.05.2026
- Saldenieki brauks uz klašu čempionātu 29.05.2026
- Sāk kultūras nama demontāžu 29.05.2026
- No 1. jūlija par lētām precēm būs jāpiemaksā nodoklis 29.05.2026
- Īsumā 29.05.2026
- Modernizē dialīzes kabinetu 29.05.2026
- Būs civilās aizsardzības mācības 29.05.2026
- Būs atbalsts vēsturisko kūdras ieguves vietu sakārtošanai 29.05.2026
- Ar lāzera staru traumē aci 29.05.2026
- VUGD ziņas 26.05.2026
- Starmešu gaismā — rapsis 26.05.2026
- Ražo sev elektrību ar valsts atbalstu 26.05.2026
- Dienā pirms Muzeju nakts — pie govīm un teliņiem 26.05.2026
- Apskats 26.05.2026
- Aizmieg uz kāpnēm un ceļmalā 26.05.2026
- Pļavās un ziedošos kokos čum bites 22.05.2026
- “Nepatiesa ir ziņa, ka viņa izslēgta no čata grupas.” 22.05.2026
- Murgs vieniem beidzies, citiem — sācies 22.05.2026
- Īsumā 22.05.2026
- Atbrauks kristīgi sportisti no Eiropas 22.05.2026